Cuvântul Înaltpreasfințitului Părinte Andrei, Arhiepiscopul Vadului, Feleacului și Clujului și Mitropolitul Clujului, Maramureșului și Sălajului, rostit joi seara, 14 mai 2026, la Muzeul Mitropoliei Clujului, cu prilejul lansării volumului „Relațiile dintre Biserica Ortodoxă Română și Casa Regală a României între anii 1918-1947”. Lucrarea a apărut la Editura Renașterea, la finele anului 2025, avându-l ca autor pe teologul și istoricul dr. Paul-Ersilian Roșca, directorul Muzeului Mitropoliei Clujului.
IPS Andrei: Lansarea cărții „Relațiile dintre Biserica Ortodoxă Română și Casa Regală a României…”
mai 15, 2026 | Predici IPS Andrei