Înaltpreasfințitul Părinte Andrei, Mitropolitul Clujului, Maramureșului și Sălajului, a revenit astăzi în mijlocul credincioșilor din localitatea Viile Tecii, județul Bistrița-Năsăud, după ce în urmă cu 6 ani a sfințit biserica parohială cu hramul „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil”. Ierarhul a oficiat Sfânta Liturghie și a rostit cuvântul de învățătură intitulat „Îndoială în credință și intervenția salutară a Domnului Iisus Hristos”.

Share This